Yageo 9T06031A54R9DBHFT
9T06031A54R9DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A54R9DBHFT
Brief Description
RES SMD 54.9 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A54R9DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A54R9DBHFT
QUANTITY
9T06031A54R9DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A54R9DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A54R9DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A54R9DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A54R9DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A54R9DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A54R9DBHFT
TRANS PNP 400V 0.5A TO-126 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET 14-20 AWG CRIMP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 48POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf