Epson FA-20H 12.0000MD30Z-K5
FA-20H 12.0000MD30Z-K5 picture photo
Mfg. Part Number
FA-20H 12.0000MD30Z-K5
Brief Description
CRYSTAL 12.00 MHZ 10.0PF SMD
Datasheet Download
FA-20H 12.0000MD30Z-K5.pdf
Availability of FA-20H 12.0000MD30Z-K5
QUANTITY
FA-20H 12.0000MD30Z-K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of FA-20H 12.0000MD30Z-K5
Internal Part NumberEIS-FA-20H 12.0000MD30Z-K5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesFA-20H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FA-20H 12.0000MD30Z-K5
Related LinksFA-20H 12.0, FA-20H 12.0000MD30Z-K5 Datasheet, Epson Distributor
FA-20H 12.0000MD30Z-K5 Details Description
Related parts for FA-20H 12.0000MD30Z-K5
IC DAS 12BIT 100KSPS BUS 28-SSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 50MA 240VAC 32VDC datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 16V X5R 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 47MA 21 OHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf