Yageo 9T06031A5622FBHFT
9T06031A5622FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A5622FBHFT
Brief Description
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A5622FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A5622FBHFT
QUANTITY
9T06031A5622FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A5622FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A5622FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A5622FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A5622FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A5622FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A5622FBHFT
CAP CER 8200PF 25V C0G 1206 datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 24POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 600W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 440VAC U2J RADIAL datasheet.pdf