Yageo 9T06031A5900BBHFT
9T06031A5900BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A5900BBHFT
Brief Description
RES SMD 590 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A5900BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A5900BBHFT
QUANTITY
9T06031A5900BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A5900BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A5900BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)590
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A5900BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A5900BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A5900BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A5900BBHFT
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 1.74KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 39000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 36POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC XO 74.176MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 16V T/H datasheet.pdf