Yageo 9T06031A5900FBHFT
9T06031A5900FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A5900FBHFT
Brief Description
RES SMD 590 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A5900FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A5900FBHFT
QUANTITY
9T06031A5900FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A5900FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A5900FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)590
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A5900FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A5900FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A5900FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A5900FBHFT
CABLE SATA SIGNL 7POS R/A-STR 1M datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 6.2K OHM 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 200MW SOD523 datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.135" 3MM 2LD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.67A 110 MOHM datasheet.pdf