Yageo 9T06031A6042FBHFT
9T06031A6042FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6042FBHFT
Brief Description
RES SMD 60.4K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6042FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A6042FBHFT
QUANTITY
9T06031A6042FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6042FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6042FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6042FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6042FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6042FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6042FBHFT
CONN PLUG 80POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 34MHZ 16SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 12-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
MAINS-PLUGTRABKIT datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 52MA 17.5 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
762 TB PLU PLU WF/NUT datasheet.pdf
BLOW-MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 430PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf