Yageo 9T06031A6200CAHFT
9T06031A6200CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6200CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 620 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6200CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A6200CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A6200CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6200CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6200CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6200CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6200CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6200CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6200CAHFT
CONN HEADER .100 SINGL STR 24POS datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 75W datasheet.pdf
RES 1.62M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 990MA 260 MOHM datasheet.pdf
FH-PC RECEPTACLE WITH LED 850NM datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB6 M25 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 90D SOL datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf