Yageo 9T06031A6341CAHFT
9T06031A6341CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6341CAHFT
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6341CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A6341CAHFT
QUANTITY
9T06031A6341CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6341CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6341CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6341CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6341CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6341CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6341CAHFT
BOX ALUM NATURAL 6.51"L X 5.01"W datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 4.72"L X 3.07"W datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CORD 3POS FMALE,RA/MALE,RA 1M datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 120V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
PIVOT VALVE datasheet.pdf
CAP FILM 0.41UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf