Yageo 9T06031A6341CBHFT
9T06031A6341CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6341CBHFT
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6341CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A6341CBHFT
QUANTITY
9T06031A6341CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6341CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6341CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6341CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6341CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6341CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6341CBHFT
IC REG LDO ADJ 3A TO263 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 20% 275VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CM-S30 NON CONT CNTRL(24VAC/DC) datasheet.pdf
CONN HOUSING 20POS 3.18MM DUAL datasheet.pdf
RES 4 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf