Yageo 9T06031A6341FBHFT
9T06031A6341FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6341FBHFT
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6341FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A6341FBHFT
QUANTITY
9T06031A6341FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6341FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6341FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6341FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6341FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6341FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6341FBHFT
WASHER FLAT #6 FIBRE datasheet.pdf
CABLE LVD 5XDSUB 68HP 1.25M datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES MO 2W 62K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
LED MEGA ZENIGATA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN 3.81 MTV-10 TB50 BK datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf