Yageo 9T06031A6490DAHFT
9T06031A6490DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6490DAHFT
Brief Description
RES SMD 649 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6490DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A6490DAHFT
QUANTITY
9T06031A6490DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6490DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6490DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6490DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6490DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6490DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6490DAHFT
CONN CARD EXTEND 216POS .050" datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 2.1A 93 MOHM SMD datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE GENERAL 100A datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
6011 CORDSETS 10A 70 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
RES 1.65M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf