Yageo 9T06031A6492CAHFT
9T06031A6492CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6492CAHFT
Brief Description
RES SMD 64.9K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6492CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A6492CAHFT
QUANTITY
9T06031A6492CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6492CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6492CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6492CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6492CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6492CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6492CAHFT
FIXED IND 680UH 200MA 1.2 OHM datasheet.pdf
REPL MOTORS FOR EXHAUST FAN datasheet.pdf
CABLE TIE MOUNT #8 datasheet.pdf
IC RS232 MULTCH DRVR/RX 28TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC 2CH PWR-DIST SWITCH 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM POWERDI123 datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 30POS PIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 100 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf