Yageo 9T06031A64R9FBHFT
9T06031A64R9FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A64R9FBHFT
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A64R9FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A64R9FBHFT
QUANTITY
9T06031A64R9FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A64R9FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A64R9FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A64R9FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A64R9FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A64R9FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A64R9FBHFT
IC OPAMP INSTR 1.3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN HEADR 3MM 11POS R/A TIN SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 0.4W 0204 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1.88A 71 MOHM datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
1GB 200PIN PC2700 DDR DRAM - ET datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf