Yageo 9T06031A6650BAHFT
9T06031A6650BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6650BAHFT
Brief Description
RES SMD 665 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6650BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A6650BAHFT
QUANTITY
9T06031A6650BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6650BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6650BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6650BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6650BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6650BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6650BAHFT
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 29POS 5A datasheet.pdf
STRGLT 30' 12-3 6/323 BLK 2.5'LD datasheet.pdf
45U RACK ENCL SERVER CABINET datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM datasheet.pdf
762 TB SOCKET WF VER A/T datasheet.pdf
IC DSC 256KB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.0V datasheet.pdf
TURTLE WRAP 3" BLACK 150' datasheet.pdf