Yageo 9T06031A6650DAHFT
9T06031A6650DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6650DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 665 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6650DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A6650DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A6650DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6650DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6650DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6650DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6650DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6650DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6650DAHFT
TRANS PNP 50V 0.1A datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 440MA 1.34 OHM datasheet.pdf
IC LPC SUPERI/O W/MIDI 128PQFP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC RAD datasheet.pdf
LED RED CLEAR AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS BOX MNT SKT datasheet.pdf