Yageo 9T06031A6651CBHFT
9T06031A6651CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6651CBHFT
Brief Description
RES SMD 6.65K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6651CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A6651CBHFT
QUANTITY
9T06031A6651CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6651CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6651CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6651CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6651CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6651CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6651CBHFT
DIODE ZENER 11V 1W DO204AL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:5 133MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC16H/AE16M/HKC16H datasheet.pdf
PE HOUSING NC 5M CRD datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 6.3V X5R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V CH 0402 datasheet.pdf