Yageo 9T06031A6800FBHFT
9T06031A6800FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6800FBHFT
Brief Description
RES SMD 680 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6800FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A6800FBHFT
QUANTITY
9T06031A6800FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6800FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6800FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6800FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6800FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6800FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6800FBHFT
IDC CABLE- ASC16G/ AE16M / ASC16 datasheet.pdf
IC BINARY COUNTER SYNC 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 150MA 3.1 OHM SMD datasheet.pdf
LED SCHLEGEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.2A 6XSON datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA ZIF GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
330UF 40V 12.5X26.5 105C RAD datasheet.pdf