Yageo 9T06031A68R1CBHFT
9T06031A68R1CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A68R1CBHFT
Brief Description
RES SMD 68.1OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A68R1CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A68R1CBHFT
QUANTITY
9T06031A68R1CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A68R1CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A68R1CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A68R1CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A68R1CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A68R1CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A68R1CBHFT
IC REG LDO 3V 0.3A 6TMLF datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE HI PERFORM 16A datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 3KV X7R 1825 datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP INCH/REVERSE datasheet.pdf
FILTER BAG BLOW VAC SET OF 10 datasheet.pdf
8303-7 FRONT PLUNGER RETAINER datasheet.pdf
RES CHAS MNT 30.9K OHM 1% 30W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
34000UF 15V 35X143 85C ST datasheet.pdf