Yageo 9T06031A6981FBHFT
9T06031A6981FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A6981FBHFT
Brief Description
RES SMD 6.98K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A6981FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A6981FBHFT
QUANTITY
9T06031A6981FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A6981FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A6981FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.98k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A6981FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A6981FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A6981FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A6981FBHFT
DIODE GEN PURP 200V 150A DO205AA datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 200 OHM 16SOIC datasheet.pdf
FINGER GUARD METAL F/172MM FANS datasheet.pdf
CONN HOUSING 18POS .100" DUAL datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 100A DINRAIL datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR TRPL 8-MSOP datasheet.pdf
FUSE 500MA 600V NON STD SLOW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
IC BATT OV PROT LI-ION 8WSON datasheet.pdf
D SUB MIXED MA 40 A SHORT CRIMP datasheet.pdf