Yageo 9T06031A7321CAHFT
9T06031A7321CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A7321CAHFT
Brief Description
RES SMD 7.32K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A7321CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A7321CAHFT
QUANTITY
9T06031A7321CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A7321CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A7321CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A7321CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A7321CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A7321CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A7321CAHFT
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OSC XO 33.333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP LOW/OFF/HIGH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC GATE NOR 2CH 2-INP 8-VSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf