Yageo 9T06031A76R9BAHFT
9T06031A76R9BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A76R9BAHFT
Brief Description
RES SMD 76.9 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A76R9BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A76R9BAHFT
QUANTITY
9T06031A76R9BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A76R9BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A76R9BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A76R9BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A76R9BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A76R9BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A76R9BAHFT
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FMAC INPUT FILTER 3-PHASE 8A datasheet.pdf
8350-4 WIRE GATHERING SPRING datasheet.pdf
LIGHT DEBURRING WHEEL 10" 6S FIN datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 7A 14 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf