Yageo 9T06031A7872CAHFT
9T06031A7872CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A7872CAHFT
Brief Description
RES SMD 78.7K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A7872CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A7872CAHFT
QUANTITY
9T06031A7872CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A7872CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A7872CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A7872CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A7872CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A7872CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A7872CAHFT
TERM LED 14VDC/10-28VAC WM BG datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 74POS DUAL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 SQ WW datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND RED datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 48V 320W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
FILTER SAW 1.5754GHZ GPS SMD datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 50ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf