Yageo 9T06031A8061CAHFT
9T06031A8061CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A8061CAHFT
Brief Description
RES SMD 8.06K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A8061CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A8061CAHFT
QUANTITY
9T06031A8061CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A8061CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A8061CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.06k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A8061CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A8061CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A8061CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A8061CAHFT
RES SMD 768 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 30A SOT227B datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
IC FPGA 356 I/O 456PBGA datasheet.pdf
LAMP NEON 6.2MM WIRE TERMINAL datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 30pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SST UNITIZED WHEEL 1" 7S FIN datasheet.pdf
TRANS NPN 120V 0.1A S-MINI datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 4.6 OHM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3V 10UA datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1.5W SMA datasheet.pdf