Yageo 9T06031A8202CBHFT
9T06031A8202CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A8202CBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 82K OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A8202CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A8202CBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A8202CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A8202CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A8202CBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A8202CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A8202CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A8202CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A8202CBHFT
RES SMD 30.1KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR SI3210 datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 40KSPS 1CH 28-SBDIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 10VOUT 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG SLATE 1000' datasheet.pdf