Yageo 9T06031A8250BBHFT
9T06031A8250BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A8250BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A8250BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A8250BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A8250BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A8250BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A8250BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A8250BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A8250BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A8250BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A8250BBHFT
IC REG BUCK 3.3V 1A 8-DIP datasheet.pdf
IC MICROMON 5V PBRST/WD SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 1.74KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0306 datasheet.pdf
IC CLK MULT INTERNAL LCO 10MSOP datasheet.pdf
CONN M8 4POS PLUG datasheet.pdf
OPTO SENSOR RSH 5MM PNP CONN datasheet.pdf
SLA 15/180 3.2SN OG datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf