Yageo 9T06031A8250CAHFT
9T06031A8250CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A8250CAHFT
Brief Description
RES SMD 825 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A8250CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A8250CAHFT
QUANTITY
9T06031A8250CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A8250CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A8250CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A8250CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A8250CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A8250CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A8250CAHFT
PROBE FLAT BIRCHWOOD 7" datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF14G/AF14/AFE14T datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 6V datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V Y5V 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
SWITCH PB CAP RECT IVORY datasheet.pdf
CONTACT GROUND SKT CRIMP 0.9MM datasheet.pdf
DIODE MODULE 80V 300A 3TOWER datasheet.pdf