Yageo 9T06031A82R0DBHFT
9T06031A82R0DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A82R0DBHFT
Brief Description
RES SMD 82 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A82R0DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A82R0DBHFT
QUANTITY
9T06031A82R0DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A82R0DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A82R0DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A82R0DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A82R0DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A82R0DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A82R0DBHFT
CAP CER 3900PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY datasheet.pdf
SWITCH TURQ SPDT 2A PLUNGER SLD datasheet.pdf
CONN PWR DIN 3POS FEMALE PCB datasheet.pdf
RES SMD 11.8 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 40-160VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 4TDFN datasheet.pdf