Yageo 9T06031A8660BBHFT
9T06031A8660BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A8660BBHFT
Brief Description
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A8660BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A8660BBHFT
QUANTITY
9T06031A8660BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A8660BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A8660BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A8660BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A8660BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A8660BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A8660BBHFT
CAP CER 0.068UF 50V Y5V 0603 datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS MALE DIP PCB datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 7.50MM VERT 7POS datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 120A SOT227B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 693.483MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
PLATE REAR SHEAR datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 10V X5R 0201 datasheet.pdf