Yageo 9T06031A86R6FBHFT
9T06031A86R6FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A86R6FBHFT
Brief Description
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A86R6FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A86R6FBHFT
QUANTITY
9T06031A86R6FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A86R6FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A86R6FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A86R6FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A86R6FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A86R6FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A86R6FBHFT
IC SW QUAD ANLG PREC SPST 16-DIP datasheet.pdf
FRONT STRIP GUIDE datasheet.pdf
IC DAC 18BIT STEREO AUDIO 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CUTTER CABLE OVAL CROSS 8.27" datasheet.pdf