Yageo 9T06031A88R7BBHFT
9T06031A88R7BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A88R7BBHFT
Brief Description
RES SMD 88.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A88R7BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A88R7BBHFT
QUANTITY
9T06031A88R7BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A88R7BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A88R7BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)88.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A88R7BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A88R7BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A88R7BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A88R7BBHFT
RES SMD 1.3 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 16.9VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 681 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC 12CH PMBUS SYSTEM MGR 48TQFN datasheet.pdf
DIPOLE ANTENNA 0.8 TO 1GHZ datasheet.pdf