Yageo 9T06031A90R9BBHFT
9T06031A90R9BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A90R9BBHFT
Brief Description
RES SMD 90.9 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A90R9BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A90R9BBHFT
QUANTITY
9T06031A90R9BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A90R9BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A90R9BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A90R9BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A90R9BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A90R9BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A90R9BBHFT
RES SMD 5.62KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC AXIAL datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER QUAD 2X1 16QSOP datasheet.pdf
RES 6.20 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
1.27MM QF50 REC VT PRLD POLZ datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 511K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf