Yageo 9T06031A9102BBHFT
9T06031A9102BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A9102BBHFT
Brief Description
RES SMD 91K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A9102BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A9102BBHFT
QUANTITY
9T06031A9102BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A9102BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A9102BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A9102BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A9102BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A9102BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A9102BBHFT
VARISTOR 184V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
SENSOR DIGITAL GAUGE 2000PSI LCD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 18POS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf