Yageo 9T06031A95R3BBHFT
9T06031A95R3BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A95R3BBHFT
Brief Description
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A95R3BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A95R3BBHFT
QUANTITY
9T06031A95R3BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A95R3BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A95R3BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A95R3BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A95R3BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A95R3BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A95R3BBHFT
SWITCH 8 POS DIP EXTENDED SEALED datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
CONN HEADER 3MM 4POS TIN SMD datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 400MA 510 MOHM datasheet.pdf
ADC 14BIT SPI 80MSPS 64HVQFN datasheet.pdf
CONN DSUB PLUG 50POS HSG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
E1 DIE OF 190320215/0255 INSUL datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 66W datasheet.pdf