Yageo 9T08052A10R0BAHFT
9T08052A10R0BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A10R0BAHFT
Brief Description
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A10R0BAHFT.pdf
Availability of 9T08052A10R0BAHFT
QUANTITY
9T08052A10R0BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A10R0BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A10R0BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A10R0BAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A10R0BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A10R0BAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A10R0BAHFT
IC PREC ANALOG CONTROLLER 8-SOIC datasheet.pdf
TXRX RS485/422 LOW PWR 8-DIP datasheet.pdf
TRANS FLYBACK POE+ 42UH SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 3.97 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 9.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 5.9A 17 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf