Yageo 9T08052A1100CAHFT
9T08052A1100CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1100CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 110 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1100CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1100CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A1100CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1100CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1100CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1100CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1100CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1100CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1100CAHFT
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
COUNTER MULTIFUNCTN BENCH 3.5GHZ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 250V X7R 1808 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 15POS 5.08MM ANGLE datasheet.pdf
RES 3.57 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 10.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ET, 8 CHAN, HIGH/LOW SIDE SWITCH datasheet.pdf
PAC-CTLX-HE20-V4 CBL ASSY datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 42POS datasheet.pdf