Yageo 9T08052A1101BBHFT
9T08052A1101BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1101BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1101BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1101BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A1101BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1101BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1101BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1101BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1101BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1101BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1101BBHFT
IDC CABLE - MSR34K/MC34M/MSR34K datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 8VSSOP datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
BOARD TOOL ASSY datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 264 OHM 0.01% 0.15W 0603 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 90V D2PAK datasheet.pdf
IC SYNC FIFO 256X9 10NS 64QFP datasheet.pdf
DVI OVER CAT5 EXTENDER SPLITTER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf