Yageo 9T08052A1101BBHFT
9T08052A1101BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1101BBHFT
Brief Description
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1101BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1101BBHFT
QUANTITY
9T08052A1101BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1101BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1101BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1101BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1101BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1101BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1101BBHFT
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CABLE PATCH CAT6 GREEN 14' datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 26POS 1MM SMD datasheet.pdf