Yageo 9T08052A1183DBHFT
9T08052A1183DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1183DBHFT
Brief Description
RES SMD 118K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1183DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1183DBHFT
QUANTITY
9T08052A1183DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1183DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1183DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1183DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1183DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1183DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1183DBHFT
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 36.02VC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 20POS ORG datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
500 TB PLU PLU UP/SIDE datasheet.pdf
CONN PC PIN RECT .031X.062 TINLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 1% 25W datasheet.pdf