Yageo 9T08052A11R5FBHFT
9T08052A11R5FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A11R5FBHFT
Brief Description
RES SMD 11.5 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A11R5FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A11R5FBHFT
QUANTITY
9T08052A11R5FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A11R5FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A11R5FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A11R5FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A11R5FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A11R5FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A11R5FBHFT
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24DIP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 300MW NS-B1 datasheet.pdf
RES SMD 2.2KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 3A TO220-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS MINI CPC datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
KIT PWR INDUCTOR 3PC EACH datasheet.pdf
RES 0.243 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
TV 6C 6#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
330UF 450V 35X45MM 85C 5000H datasheet.pdf