Yageo 9T08052A1203FBHFT
9T08052A1203FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1203FBHFT
Brief Description
RES SMD 120K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1203FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1203FBHFT
QUANTITY
9T08052A1203FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1203FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1203FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1203FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1203FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1203FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1203FBHFT
DIODE GEN PURP 120V 200MA SOT23 datasheet.pdf
RES 1.0K OHM 1W 5% WW AXIAL datasheet.pdf
KIT DEV MCU/MPU PSD FOR 68HC11 datasheet.pdf
RES MO 3W 3K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 103VC DO204AC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 20.45MM datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SRL 200KSPS 16QSOP datasheet.pdf
DISPLAY 7-SEG. 7MM ORANGERED C.A datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 40POS 1.00MM R/A datasheet.pdf