Yageo 9T08052A1213FBHFT
9T08052A1213FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1213FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 121K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1213FBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1213FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T08052A1213FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1213FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1213FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1213FBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1213FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1213FBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1213FBHFT
IC MCU 8BIT 8K OTP EXT 44-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 60.4KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CAP ALUM 620UF 450V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
12P LOCKING PLATE DLI DBL LOCK datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf