Yageo 9T08052A1273DBHFT
9T08052A1273DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1273DBHFT
Brief Description
RES SMD 127K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1273DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1273DBHFT
QUANTITY
9T08052A1273DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1273DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1273DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1273DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1273DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1273DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1273DBHFT
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
SENSOR REED 15/32 ALUM FORM C datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 100TQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 385KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 0.287 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.04 OHM 1% 20W datasheet.pdf