Yageo 9T08052A12R1DAHFT
9T08052A12R1DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A12R1DAHFT
Brief Description
RES SMD 12.1 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A12R1DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A12R1DAHFT
QUANTITY
9T08052A12R1DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A12R1DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A12R1DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A12R1DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A12R1DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A12R1DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A12R1DAHFT
CAP ARRAY 1.0UF 25V X5R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 610MA 674 MOHM datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY W GUIDES datasheet.pdf
RES SMD 3.24K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf