Yageo 9T08052A1402BBHFT
9T08052A1402BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1402BBHFT
Brief Description
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1402BBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1402BBHFT
QUANTITY
9T08052A1402BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1402BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1402BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1402BBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1402BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1402BBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1402BBHFT
HDR STR DR.100 DP SMT TR datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
LED SUPP CC BST BUK 2-32V 350MA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 200MA SOD123 datasheet.pdf
RES 1.24 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 161MA 8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
FN ADJ APP 2.5 FLTNG PLG TERM datasheet.pdf
TRIGGER ACTION HAND TOOL datasheet.pdf
CONN M8 FML 3POS datasheet.pdf