Yageo 9T08052A1470DBHFT
9T08052A1470DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1470DBHFT
Brief Description
RES SMD 147 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1470DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1470DBHFT
QUANTITY
9T08052A1470DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1470DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1470DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1470DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1470DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1470DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1470DBHFT
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 10% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
PRESS-IN TOOL 4PAIR X 8COLUMN DC datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 706MA 228 MOHM SMD datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf