Yageo 9T08052A1471DAHFT
9T08052A1471DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1471DAHFT
Brief Description
RES SMD 1.47K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1471DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1471DAHFT
QUANTITY
9T08052A1471DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1471DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1471DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1471DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1471DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1471DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1471DAHFT
RES SMD 39 OHM 1% 1/6W 0402 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR THS6182RHF datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 70A DO203AB datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 10NS 44TQFP datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 20MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
ANT WHIP WB 1/4 47-54MHZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf