Yageo 9T08052A14R0DAHFT
9T08052A14R0DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A14R0DAHFT
Brief Description
RES SMD 14 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A14R0DAHFT.pdf
Availability of 9T08052A14R0DAHFT
QUANTITY
9T08052A14R0DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A14R0DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A14R0DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A14R0DAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A14R0DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A14R0DAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A14R0DAHFT
IDC CABLE - MKC10K/MC10M/MPK10K datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100 R/A datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS .100" T/H DUAL datasheet.pdf
CONN SMB PLUG STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A SOT223 datasheet.pdf
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H datasheet.pdf