Yageo 9T08052A1503CAHFT
9T08052A1503CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1503CAHFT
Brief Description
RES SMD 150K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1503CAHFT.pdf
Availability of 9T08052A1503CAHFT
QUANTITY
9T08052A1503CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1503CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1503CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1503CAHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1503CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1503CAHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1503CAHFT
HARNESS FR POLY NAT 1/8" datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.1V 30MA SOT89-3 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
HDM BP ST STACKING MODULE 30SAU datasheet.pdf
MA-6(AC ONLY),1NC,4M CABLE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SIIIA SPARE PART KIT datasheet.pdf
ROBUST SFTY LIGHT CURTAIN 1124MM datasheet.pdf