Yageo 9T08052A1542DBHFT
9T08052A1542DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1542DBHFT
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1542DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1542DBHFT
QUANTITY
9T08052A1542DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1542DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1542DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1542DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1542DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1542DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1542DBHFT
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PCB BB 1 AKB 4 PA BG datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS JAMNUT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 101K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 47UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf