Yageo 9T08052A1582DBHFT
9T08052A1582DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T08052A1582DBHFT
Brief Description
RES SMD 15.8K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
9T08052A1582DBHFT.pdf
Availability of 9T08052A1582DBHFT
QUANTITY
9T08052A1582DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T08052A1582DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T08052A1582DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T08052A1582DBHFT
Related Links9T08052A, 9T08052A1582DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T08052A1582DBHFT Details Description
Related parts for 9T08052A1582DBHFT
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 21POS 0.5MM 3" datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 15A 125V datasheet.pdf